Najpiękniejsze miasta Portugalii: gdzie warto się wybrać?

Portugalia to atrakcyjny cel wielu wypraw, a wczasy w tym kraju oferują nam znane biura podróży. Dlaczego warto postawić na ten kierunek? Jakie miasta mogą się dla nas stać niezwykle ciekawym celem wycieczki po tym kraju?

Alcobaca i niezwykłe opactwo

Miasto Alcobaca warto zobaczyć ze względu na tutejsze opactwo, mogące się pochwalić piękną architekturą oraz długą, sięgającą czasów średniowiecza historią. Spacer po klasztornych krużgankach, wizyta w kościele, w którym można zobaczyć wiele cennych dzieł sztuki – oto atrakcje, które czekają tu na zwiedzających.

Coimbra i jej skarby

Coimbra to jeden z ważniejszych ośrodków miejskich na terenie Portugalii, któremu w trakcie wycieczki po tej części świata z pewnością warto poświęcić swój czas. Tutejszy uniwersytet jest jedną z najstarszych szkół wyższych na świecie, a jego zabudowania wciąż mogą zrobić wielkie wrażenie na zwiedzających. W mieście tym nie brak również cennych zabytków architektury sakralnej. Na szczególne uznanie zasługuje tu Stara Katedra, uznawana za jeden z najciekawszych przykładów stylu romańskiego w tym kraju. Wielkie wrażenie na zwiedzających może też zrobić Nowa Katedra, przyciągająca zarówno ciekawą sylwetką, jak i wspaniałym wystrojem wnętrza.

Z wizytą w Obidos

Miasto Obidos to kolejny punkt na mapie Portugalii, któremu znane biura podróży bardzo chętnie poświęcają swój czas. Historyczny układ urbanistyczny, średniowieczne mury obronne oraz zamek, będący ciekawą pamiątką z czasów Maurów – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się tutaj spotkać. Nie brak tu również zabytkowych domów, a spacer po historycznych uliczkach tego miasta każdemu z nas sprawi wiele radości.

Aveiro – portugalska Wenecja

To miasto przyciąga wyjątkowym klimatem, a ze względu na swe położenie często określane jest mianem portugalskiej Wenecji. Aveiro, które w okresie średniowiecza było bardzo ważnym portem, przyciąga dziś wspaniałą atmosferą. Nie brak tu tradycyjnych domów rybackich oraz kolorowych łodzi, sprawnie przemieszczających się po miejskim kanale. Nie brak tu również innych atrakcji, takich jak różnego rodzaju festiwale oraz lokale gastronomiczne, w których można skosztować miejscowych specjałów.

Lizbona – skarby portugalskiej stolicy

Wizyta w Portugalii często zaczyna lub kończy się w Lizbonie –mieście będącym nie tylko ważnym węzłem komunikacyjnym, ale i stolicą tego kraju. I tu na brak ciekawych zabytków nie można narzekać, a obiekty, z jakimi można się tu spotkać, na każdym mogą zrobić ogromne wrażenie. Lizbona to piękne pałace i okazałe kamienice, wiekowe świątynie oraz słynny klasztor Hieronimów. To również piękny port w Belem, z którego przed wiekami zaczynali ze wyprawy najważniejsi podróżnicy w dziejach świata.

Wczasy w Portugalii to idealne rozwiązanie i dla tych, którym marzy się beztroski relaks na piaszczystej plaży, jak i dla tych, których fascynują cenne zabytki dawnej architektury. W trakcie wycieczki po zabytkowych miastach można ujrzeć wiele pięknych budowli, a czas spędzony w ich pobliżu dla nikogo nie będzie czasem straconym.