„Nowa klasyka” – interesujący trend w dekoracji wnętrz

Nowy klasyczny wystrój charakteryzuje się mieszanką między starym i nowym, dialogiem między przeszłością i teraźniejszością, który nadaje domowi wielką osobowość i elegancję, a także poczucie spokoju i świeżości. Ten „New classic decoration” już od kilku lat jest na topie w aranżacji wnętrz, ale dopiero w tym roku wreszcie zyskał więcej zwolenników niż kiedykolwiek i stał się trendem. Doskonale sprawdza się w sezonie jesienno-zimowym, gdyż wnosi do domu wyjątkowe ciepło i sprawia, że jest on bardzo przytulny. Kluczem do osiągnięcia tego wystroju jest użycie jasnych kolorów, a także silna obecność kwiatowych nadruków i drewnianych mebli. Oczywiście trzeba uważać, aby nie popaść w zbyt klasyczny styl, który niszczy równowagę i spokój, do którego dąży „New classic”.

Miękkie kolory

Używanie palety neutralnych tonów jest jednym z najważniejszych punktów sukcesu podczas dekorowania domu w stylu „New classic”. Beż, biel i perłowa szarość to niektóre z kolorów, które są zwykle kojarzone z tym trendem i które są kluczem do zapewnienia tej odrobiny spokoju i wyciszenia. Sprawdzą się one idealnie także w urządzaniu małych mieszkań. Ponadto, kolejny punkt za wykorzystaniem tych jasnych odcieni jest to, że mogą one pomóc stworzyć iluzję większej amplitudy w pomieszczeniach, które nie są zbyt duże, a także są idealne do nadania dotyku więcej jasności, mimo że nie ma wszystkich okien chcesz. Odcienie te powinny być jednak stosowane nie tylko na ścianach, ale również na meblach, takich jak kanapy czy komody, a także dywanach czy zasłonach. Przy projektowaniu przestrzeni w stylu „New classic” cały wystrój powinien być w harmonii.

Drewno jest kluczem

W tym stylu niezbędne są meble drewniane, zwłaszcza jasne meble drewniane inspirowane meblami, które można zobaczyć w wiejskich domach w stylu prowansalskim. Stoły kawowe, stoły jadalne, regały na książki, stoły biurowe i komody również powinny wyróżniać się prostotą i czystymi liniami.

„New classic” stara się wygenerować to doświadczenie pomiędzy klasyką — reprezentowaną przez drewno lub meble w stylu vintage — a minimalizmem, który dziś stał się jednym z głównych trendów w projektowaniu wnętrz. Jeśli decydujemy się na umieszczenie w salonie sofy, do której pasują jakieś fotele, najlepiej zdecydować się na nowoczesny model fotela i połączyć go z zestawem krzeseł w stylu vintage, które możemy obić tkaniną w tym samym kolorze co sofę. Idealnie byłoby też, gdyby zarówno sofa, jak i fotele miały jakiś wspólny element, np. drewno na nogach czy prosty nadruk.

Tak jak ważny jest wybór odpowiednich mebli, równie ważne jest ich prawidłowe rozmieszczenie w całej przestrzeni. Styl „New classic” charakteryzuje się poszukiwaniem spokoju i ukojenia, a osiąga się to dzięki dużym przestrzeniom, które nie są zbyt zagracone. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią ilość mebli i rozmieścić je w taki sposób, aby pozostawić jasną i niezagraconą przestrzeń. Na przykład, jeśli jest to salon, najlepiej zdecydować się na układ w kształcie litery U z sofą w centrum opierającą się o ścianę lub przed oknem i z fotelami po obu stronach. Uzupełnij wystrój o niski stolik w centrum na dywaniku i okrągły stolik lub komodę z kilkoma elementami dekoracyjnymi.

Zwróć uwagę na wzory

Jak w każdym rodzaju dekoracji, wzory są kluczowe dla osiągnięcia pożądanego stylu. W przypadku „New classic”, proste linie z geometrycznymi wzorami są kluczowe i mogą być stosowane w meblach, dywanach lub poduszkach na sofę, co pomoże nadać bardziej nowoczesny dotyk dekoracji, która w przeciwnym razie mogłaby wydawać się zbyt monotonna ze względu na prostotę mebli i neutralne odcienie, na których jest oparta.

Natura

Ten element jest jednym z najważniejszych w stylu „New classic”. Natura może być reprezentowana w postaci kwiatowych nadruków na zasłonach lub innych elementach tekstylnych i grać z odcieniami takimi jak zieleń, róż lub pomarańcz, aby przełamać monochromatyczność neutralnych kolorów. Z drugiej strony, można również zdecydować się na umieszczenie kwiatów w pięknych wazonach w utrzymaniu mebli, dekorując niektóre z rogów, zakątków i powierzchni.

Kwiaty, czy to naturalne, czy sztuczne, są również doskonałym elementem, za pomocą którego można bawić się tonami i nadać pomieszczeniu odrobinę koloru. Oprócz kwiatów natura może wypełnić przestrzeń ptakami, gałęziami drzew lub jakimkolwiek zwierzęciem. Czy to w formie obrazów zdobiących ściany, osiągając piękne kompozycje poprzez łączenie większych arkuszy z innymi mniejszymi, czy też w formie nadruków na podstawach lamp lub kocach i poduszkach. Nie bój się wprowadzić do swojego „New classic” jakiegokolwiek elementu natury, ponieważ doda on pomieszczeniu świeżości.

Wykończenie pokoju

Gdy masz już zorganizowaną sypialnię, salon lub biuro z meblami, czas na dodatki, które dopełnią styl „New classic”. Jedną z opcji jest postawienie na metaliczne dodatki, takie jak lampa podłogowa, ramki na zdjęcia czy ozdobna misa na stole lub komodzie. Czy to w kolorze złotym, czy srebrnym, nada inny akcent pomieszczeniu, o ile nie będzie to przesada.

Świece również stały się ostatnio niezbędnym elementem w każdym domu i z tej okazji polecamy zdecydować się na białe lub neutralne odcienie, a jeśli są zapachowe, to o aromatach kojarzących się z naturą. Wreszcie, nie jest złym pomysłem umieszczenie kosza, stojaka na czasopisma lub innego elementu wykonanego z naturalnych włókien, takich jak konopie, nieprzetworzone drewno, rattan lub trawa morska, ponieważ pomogą one wzmocnić ideę wystroju, który ma swoje korzenie w rustykalnych domach południowej Francji.

Więcej informacji warto poszukać na stronie https://www.arrange.pl/.