Czym jest dekoracyjne graffiti ścienne?

Dekoracyjna sztuka ścienna graffiti reprezentuje nowe podejście w dziedzinie wewnętrznych i zewnętrznych artystycznych dekoracji ściennych. Są to ekscytujące obrazy i rysunki, które wykraczają daleko poza typowy obraz, tapetę lub ten jednolity kolor, który pokrywa ścianę.

Profesjonalni grafficiarze szczegółowo opracowują obrazy ścienne na zamówienie o jakości artystycznej. Wykraczają one poza typową pracę malarza; kreatywność, szczególny styl, techniki artystyczne, ilustracje i inne podejście nadadzą charakter i styl wyjątkowemu dziełu.

Na czym polega graffiti dekoracyjne?

Choć graffiti  jest miejską sztuką ekspresji, ze względu na zapotrzebowanie użytkowników uległo profesjonalizacji. Obecnie niektórzy decydują się nawet na wykonanie graffiti dekoracyjnego w mieszkaniu. Inni wolą jednak klasyczną glazurę na ściany i podłogi. Graffiti dekoracyjne to zastosowanie technik artystycznych profesjonalnego artysty graffiti do stworzenia dzieła sztuki, które pasuje do otoczenia i wystroju przestrzeni. Może być dla zewnątrz lub wewnątrz i, na ścianie lub za pomocą wsparcia, uzyskanie unikalnego kawałka, z własnym stylem.

Techniki te znajdują zastosowanie nie tylko w przestrzeniach zewnętrznych; tarasach, patiach, elewacjach budynków, wejściach i drzwiach lokali itp. Graffiti dekoracyjne jest również wykorzystywane jako malowanie fototapet we wnętrzach domów w celu wzbogacenia wystroju wnętrza.

Jakość graffiti

W profesjonalnym graffiti większość z nich ma wykształcenie plastyczne. Oznacza to, że mogą stosować różne techniki wykonania dzieła. Najogólniej mówiąc, w ich wykonaniu i wykończeniu muralu można wyróżnić trzy jakości, czyli od niższej definicji do wyższej definicji zleconego szkicu lub rysunku.

Jakość pracy profesjonalnego grafficiarza w zależności od zleconej pracy.

  1. Usługa podstawowa. Jest kategoria podstawowa, która obejmuje zwykle typografię lub napisy w stylu graffiti i kilka uproszczonych figur. Figury te nazywane są w żargonie „kekos”. Tego typu wykonanie odbywa się tylko przy użyciu puszek z aerozolem.
  2. Usługi mieszane. Oprócz stosowania puszek z aerozolem jest to również technika akrylowa. Kiedy rodzaj jakości wzrasta, szkic zawiera również więcej realizmu.
  3. Usługi z hiperrealistycznym wykończeniem. To, co można zrobić nawet aerografem, będzie wzbudzać zachwyt wśród oglądających.